ЗАЯВА про негайні усунення порушень Закону України

Міністру юстиції України

Петренку П.Д.

 01001, м.Київ, вул. Городецького, 13

 Первинна  профспілкова організація

«Миколаївський суднобудівний завод «Океан» код

ЄДРПОУ 25992899

 Заводська площа, 1 Корабельний

район, м. Миколаїв, 54050, Україна

     

ЗАЯВА

про негайні усунення порушень Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»

     

            В газеті Верховної Ради «Голос України» №100 від 02.06.2018 було надруковано оголошення наступного змісту:   «Ліквідатор ПАТ Миколаївський суднобудівний завод Океан Сербін Ірина Іванівна, керуючить ст. 49 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» оголошує про проведення конкурсу з вибора організатора аукціону з продажу майна в провадженні у справі № 5016/1284/2012(5/45) про банкрутство ПАТ МСЗ Океан».  

            За результатами конкурсу з вибора організатора аукціону з продажу майна в провадженні у справі № 5016/1284/2012(5/45) про банкрутство ПАТ МСЗ Океанліквідатором (арбітражним керуючим) Сербін І.І. було самостійно та цілеспрямовано визначено переможця –  ПП «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ПРАВОВИЙ АСПЕКТ ГРУПП» (ЄДРПОУ36409644).  

            Відповідно до ст.14   Закону України«Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», державне регулювання і нагляд у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню щодо суб’єктів господарювання, що надають юридичні послуги (за винятком осіб, що надають послуги у рамках трудових правовідносин) здійснюється  Міністерством юстиції України.
            Відповідно до Критеріїв ризику легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму, затверджених Наказом Міністерства фінансів України 08.07.2016  № 584,зареєстровано в Міністерстві юстиціїУкраїни 27.07.2016 за № 1047/29177:
            ризики — небезпека (загроза, уразливі місця) для суб’єктів первинного фінансового моніторингу бути використаними з метою легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму під час надання ними послуг відповідно до характеру їх діяльності;
            оцінка ризику — аналіз ідентифікаційних даних клієнта, інших наявних відомостей та інформації про клієнта та його діяльність, результатом якого є визначення рівня ризику легалізації  доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму;
            Ліквідатор Сербін І.І. відповідно до ст. 9 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» повинна була провести ідентифікацію, верифікацію та вивчення клієнтів.
            При цьому — уточнювати інформацію про клієнта в порядку, встановленому суб’єктом державного фінансового моніторингу, який відповідно до цього Закону виконує функції державного регулювання та нагляду за відповідним суб’єктом первинного фінансового моніторингу.
            Ліквідатору Сербін І.І. відомо, що кінцевим беніфіціарним власником (контролером) ПП «Юридична фірма «Правовий аспект груп» є Надаєнко Олена Валеріївна, яка зареєстрована заадресою: м.Луганськ, ул.МарііРаскової, 5, кв.39, яка є пов’язаною особою з представником «міністерства оборони» ЛНР, пособником бойовиків і терористів ЛНР, який внесений до бази «Миротворець».
            Однак, ніяка ідентифікація, верифікація та вивчення ПП «Юридична фірма «Правовий аспект груп», її засновників, посадових осіб та пов’язаних з ними осіб, родини та т.п., можливості проведення операцій, які пов’язані з фінансуванням тероризму, не проводилося або замовчується.
            Згідно відкритих джерел інформації, так званий «заступник міністра оборони» так званої «ЛНР»Надаєнко Володимир Семеновичприймає участь в  керуваннівійськовослужбовцями терористичної організації проти України, відкриває музей «МВС ЛНР» та інше.
            При цьому доходів для такої військової діяльності у нього не має. Одним з джерел фінансування є його родина. Тільки за організацію та проведення незаконної ліквідаціїПублічного акціонерного  товариства «Миколаївський суднобудівний завод «Океан»  та його активів у необхідному «руслі» (заявлена сума вимог всіх кредиторів — 1 млрд. 813 млн. грн.) винагорода може складати від 1 до 10% від суми продажу, а це від 18 млн. грн. до 180 млн. грн.
За період 2017 – 2018 років вищевказаним пов’язаним з представником терористичної організації колом осіб була закінчена ліквідація   3-х суб’єктів господарювання України, а в теперішній час триває процедура банкрутства  ще 9 підприємств, у тому числі і державних, з отриманням певної кількості грошових коштів для можливості фінансування терористичної організації.  

В зв’язку з явним порушенням вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»  негайно вжити заходів та провести у повному обсязі ідентифікацію, верифікацію та вивчення  ПП»ЮРИДИЧНА ФІРМА «ПРАВОВИЙ АСПЕКТ ГРУПП» (ЄДРПОУ 36409644).
Про наслідки розгляду заяву та вжиті заходи прошу повідомити у порядку передбаченому Законом.  

  10.09.2018р.    

Голова Первинної профспілкової організації «Миколаївський суднобудівний завод «Океан»                                                                                          А.С. Нємов