заявление о преценденте

Іноземні інвестиції. Україна. Розвиток економіки.  

            Розвиток любої держави напряму пов’язаний з надходженням коштів від інвесторів. Україна – не є виключенням.
            Аналізуючи це питання, вбачається, що в нашій державі за останні роки надходження іноземних інвестицій в економіку чомусь зменшується.
            Причини?
            Здавалось би керівництво держави повинно було створювати комфортні умови для надходження в Україну коштів від іноземних інвесторів, вливання їх в економіку, що прискорить її розвиток та створення нових робочих місць.
            Нажаль бачимо зовсім зворотній процес.
            А чому?
            Коротко розглянемо один приклад.
            Свого часу Публічне акціонерне товариство  «Миколаївський суднобудівний завод «ОКЕАН» отримало від іноземного інвестора кредитні кошти на загальну суму 60 млн. євро. Ці кредити були зареєстровані в Національному банку України та використані у виробництві.
            Здавалось би все гаразд.
            Однак, діяльність цього стратегічного для України суднобудівного підприємства стало не до вподоби, і як результат – процедура банкрутства з метою ліквідації.
            Ну і як же без судової гілки влади?
            На прикладі Миколаївського суднобудівного заводу «ОКЕАН» було створено прецедентне право знищення інвесторів, як поняття.
Спочатку за допомогою Господарського суду м. Миколаїва та аж до Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, трійкою суддів Білоуса В.В. головуючого, Жукова СВ., Ткаченко Н.Г. по Справі № 5016/1284/2012(5/45)  якого було проведено 8 засідань по справі, пов`язаною з доведенням до банкрутсва заводу «Океан».

            Ні одна зі скарг власника-акціонера, іноземного інвестора не були задоволені.
            А чиї інтереси від цього виграли? Відповідь — тіньових ділків, злочинна діяльність яких «прикривається» керівництвом Генеральної прокуратури України.
            Прийняття вищевказаних  ухвал Верховним Судом  у складі колегії суддів Касаційного господарського суду дозволили:
— створити штучну кредиторську заборгованість у розмірі 1,5 млрд. грн.;
— виключити реальних власників та кредиторів з судового процесу та процедури банкрутства (іноземні інвестори, які надали кредитні кошти у розмірі 60 млн. євро з реєстрацію в Національному банку України, з зареєстрованою іпотекою та обтяженнями в забезпечення погашення кредиту, власники понад 98 % акцій заводу );
— здійснити незаконний продаж цілісного майнового комплексу ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» за ціною порядку 122 млн. грн. на адресу підконтрольній пов’язаній організованій злочинній групі підприємству.  

            В результаті чого нанесена шкода всім реальним кредиторам, у тому числі державним підприємствам, установам на суму понад 103 млн. грн.,  а також може призвести до відшкодування шкоди іноземним інвесторам через міжнародні суди з держави Україна на суму близько 60 млн. євро.  

            Верховним Судом  у складі колегії суддів Касаційного господарського суду було створене в Україні прецедентне право, як відсторонити законних власнків-акціонерів, скасувати іпотеку при непогашеному боргу по кредиту, виключити іноземних інвесторів, які надали кредитні кошти, зі списку кредиторів боржника та інше.
            Постає законне питання. Чи підуть в Україну інвестиції? Звичайно ні.
            Невже таке проблемне питання не хвилює нове керівництво держави?  

            Ухвалою від 13 серпня 2019 року розглянувши матеріали касаційних скарг Компанії «ПОЙЗЛНТЕР ХОЛДІНГЗ ЛТД» (POIZANTER HOLDINGS LTD) та Компанії «БЕЛЬМОНТ ШДАСТРІЗ ІНК.» (BELMONTINDUSTRIES INC.) на ухвалу Південно-західного апеляційного господарського суду від 03.06.2019

Відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Компанії
«ПОЙЗАНТЕР ХОЛДІНГЗ ЛТД» (POIZANTER HOLDINGS LTD)
та
за касаційною скаргою Компанії «БЕЛЬМОНТ ШДАСТРІЗ ІНК.» (BELMONT INDUSTRIES INC.)
Касаційні скарги об’єднано в одне касаційне провадження
Розгляд касаційних скарг призначено на 21 серпня 2019 року о 10:00.

Імовірно рішення буде прийнято не об’єктивно про залишення касаційних скарг без задоволення.

            Прийняття вищевказаних ухвал Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Білоуса В.В. головуючого, Жукова СВ., Ткаченко Н.Г. (а саме ці судді пов’язані з ліквідатором ПАО НСЗ «Океан» Іріною Сербін та адвокатським об’єднанням «Аріо» https://uba.ua/ukr/news/6297/print/ дозволили:
створити штучну кредиторську заборгованість у розмірі 1,5 млрд. грн,;

  • виключити реальних власників та кредиторів з судового процесу та процедури банкрутства (іноземні інвестори, які надали кредитні кошти у розмірі 60 млн. евро з реєстрацію в Національному банку України, власники понад 98 % акцій заводу );
  • здійснити незаконний продаж цілісного майнового комплексу ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан » за ціною порядку 122 млн. грн. на адресу підконтрольній пов’язаній організованій злочинній групі підприємству.
  • В результаті чого нанесена шкода всім реальним кредиторам, у тому числі державним підприємствам, установам на суму понад 103 млн. грн., а також може призвести до відшкодування шкоди іноземним інвесторам через міжнародні суди з держави Україна на суму близько 60 млн. евро.